2008

W niedzielę 15 czerwca odbyło się doroczne szkolenie umożliwiające otrzymanie licencji Pienińskiego Parku Narodowego, jak zwykle prowadzone doskonale przez p. Teresę Ciesielkę z PPN.

więcej »

Zgodnie z harmonogramem szkoleń dla przewodników AKPT w dniu 14 czerwca odbyła się wycieczka szkoleniowa poświęcona ornitologii, prowadzona przez pracownika Muzeum Tatrzańskiego Włodka Cichockiego i naszego kolegę Jacka Slizowskiego.

więcej »

Tegoroczny biwak AKPT na taborze w Dolinie Białej Wody został w znacznej mierze pokrzyżowany przez fatalna pogodę zwłaszcza na początku - dlatego w rezultacie przez tabor przewinęło się tylko kilka osób.

więcej »

Po wielu latach spędzonych w schronisku w Roztoce odchodzą z niego jego dzierżawcy, osoby które dla całego naszego pokolenia były nierozerwalnie związane z tym miejscem - Grażyna i Marek Pawłowscy. Dlatego w październikowy weekend w schronisku pojawiła się "delegacja" naszego Koła w składzie - Kaziu Stagrowski, Bożena i Witek Rybka, Leszek German i Jacek Slizowski aby przekazać Grażynie i Markowi nasze podziękowania za wiele lat współpracy i życzyć im powodzenia także "na nizinach".

więcej »

Tematem jesiennego, "technicznego" szkolenia AKPT było tym razem wykorzystanie odbiorników GPS w górach i pracy przewodnickiej.

więcej »

Niestety z roku na rok przybywa na cmentarzach grobów naszych koleżanek i kolegów-przewodników tatrzańskich SKPG/AKPT.

więcej »

Niestety z racji na konflikt terminów z zakończeniem sezonu przewodnickiego w Zakopanem tym razem w samym Leciu nie uczestniczył chyba nikt z przewodników AKPT. Natomiast po trwającej do białego rana zabawie i baaaardzo krótkiej drzemce okrojona ekipa piłkarska udali się do Piwnicznej i zgodnie z wieloletnią tradycja pokonali kolegów z SKPG hokejowym wynikiem 13:6.....

więcej »

W sobote 23 listopada w karczmie "Siuchajsko" w Zakopanem odbyła się impreza będąca uroczystym zakończeniem sezonu przewodnickiego 2008, zorganizowana przez SPT im.Klemensa Bachledy.

więcej »

W środę 17 grudnia w COTG PTTK ul .Jagiellońska 6 odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne przewodników AKPT i SKPG.

więcej »

W w dniach 19-20 stycznia odbyło się w rejonie Hali Gąsienicowej kolejne z regularnych szkoleń dla członków Koła.

więcej »

Strony