2013

W sobotę 23 marca, po raz drugi w nowej formule, odbyły się tradycyjne zawody narciarskie AKPT - Memoriał Ani, Basi i Bogdana.

więcej »

W weekend 13-14 kwietnia odbyło się w schronisku Orlica szkolenie AKPT z pierwszej pomocy i nawigacji. W szkoleniu wzięło udział ok. 20 osób, choć liczyliśmy na ciut większą liczbę. Większość uczestników to członkowie AKPT, ale gocciliśmy też przewodników z innych środowisk.

więcej »

Ruszyły filmowe wtorki z AKPT! 23 kwietnia w "Marchewce z Groszkiem" odbyła się projekcja filmu "Prowokator".

więcej »

Inauguracja spotkań tematycznych. We wtorek 7 maja w "Marchewce z Groszkiem" Grzegorz Folta opowiadał o historii pewnych wakacji słynnego węgierskiego alpinisty Mora Dechyego.

więcej »

21 maja w "Marchewce z Groszkiem" odbyła się projekcja filmu "Północna ściana". Film pokazuje tragedię, jaka rozegrała się na Eigerze w lipcu 1936 r., kiedy dwie grupy wspinaczy postanowiły podjąć próbę wejścia niezdobytą do tamtej pory słynną ścianą Nordwand.

więcej »

W dniu 19.10.2013 odbyło się szkolenie wewnętzne: etnograficzna wycieczka autokarowa. Prowadzącą była kol. Katarzyna Ceklarz. Wprowadziła nas w świat ginących zawodów ludowych, zanikających wierzeń i przesądów oraz pokazała barwny kalejdoskop twórców ludowych.

więcej »

Tym razem słuchaliśmy Tomka Pankiewicza. Tomek zawodowo zajmuje się lataniem i pisaniem o lataniu na paralotniach. W ostatnim czasie pojawiły się tzw. miniskrzydła, które służą do zlatywania ze szczytów, latania w trudniej dostępnych miejscach w górach

więcej »

Miesiąc temu obejrzeliśmy pierwszą cześć z cyklu "Polskie Himalaje". W ten wtorek obejrzeliśmy drugi odcinek cyklu. Mówi on o polskich wyprawach lat 70-tych. Jego tytuł to "Lodowi wojownicy".

więcej »

W weekend 16-17 listopada odbyło się 58. Lecie AKPT/SKPG.

więcej »

Strony