61-lecie SKPG/AKPT Murzasichle NOWE ZDJĘCIA

W miniony weekend (19, 20 listopada 2017), przewodnicy z krakowskich bratnich kół: beskidzkiego (SKPG) oraz tatrzańskiego (AKPT), spotkali się Willi Tatry w Murzasichlu, by świętować 61-lecie powstania Koła SKPG/AKPT .

Dla części obecnych fetowanie rozpoczęło się już w piątek poprzedzający oficjalne obchody. Te zaś swoją obecnością zaszczyciło 130 osób (przewodnicy, sympatycy, członkowie rodzin).

Najważniejsza część obchodów miała miejsce w sobotni wieczór: całość rozpoczęła się uroczystą wspólną kolacją. Następnie przy płonącej watrze odbyły się rocznicowe, odświętne uroczystości. Były nimi: odczytanie nazwisk członków Kół, obchodzących okrągłe rocznice swojego „blachowania” (5, 10, 15, 25, 35, 40 lat) – należy wspomnieć, iż w gronie tym został wymieniony nasz Kolega Kazimierz Stagrowski (35 lat aktywnej obecności w życiu Koła). Wzmiankujemy, że nestor Jan Dziura obchodził 50 rocznicę działalności kołowej – Gratulujemy!

W dalszej kolejności, kol. Jarkowi Barylukowi wręczono odznaczenie „Zasłużony dla SKPG”. Wreszcie, 12 nowych przewodników beskidzkich złożyło swoją przysięgę.

W oprawie nie zabrakło akcentów tatrzańskich, zadbała o nie góralska kapela.

Po blachowaniu tradycyjnie spotkano się na występach kabaretowych przygotowanych przez członków SKPG.

Po kabarecie, rozpoczęła się mniej oficjalna, chociaż tradycyjna, to nieformalna część obchodów „leciowych” - impreza taneczna do białego rana.

W niedzielę, w samo południe odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy AKPT a SKPG. Grano na boisku Szkoły Podstawowej im. Ratowników Tatrzańskich. Z rywalizacji zwycięsko wyszedł zespół przewodników beskidzkich – pokonali swoich tatrzańskich rywali 6-2. Bramki dla drużyny AKPT zdobyli M. Kisiel (Cihy) i M. Grabowski.

W powszechnej opinii, wynik kompletnie nie oddawał sytuacji boiskowych, przez długi czas był wyrównany, a pierwsze bramki padły dosyć późno.

Zakończeniem całości obchodów była polowa Msza Święta odprawiona na terenie ośrodka przez Dominikanina z Wiktorówek, o. Mateusza.

Dla odświeżenia pamięci uczestników poniżej zamieszczamy linki do fotografii wykonywanych przez tych, którzy w owe dwa dni byli w Murzasichlu. A tym spośród Koleżanek i Kolegów, którzy w bieżącym roku nie dotarli na lecie, pozwolą podjąć lepszą decyzję już za rok. W powszechnej opinii uczestników – warto!

fot. Natalii Figiel tutaj

zdjęcia z meczu Tatry-Beskidy autorstwa Natalii Figiel tutaj