RELACJA oraz zdjęcia - V Memoriał Ani, Basi i Bogdana 2016!

2 kwietnia br. odbył się V już Memoriał Ani, Basi i Bogdana... Tradycyjnie już, organizatorem, dobrym duchem przedsięwzięcia, był nieoceniony kol. Tomek Nodzyński.

Tym razem naszą bazę stanowiło Stare Schronisko przy Morskim Oku, ale pomimo tej istotnej z logistycznego punktu widzenia zmiany (w ostatnich latach gromadziliśmy się w Starej Roztoce) zjawiło się znaczne grono przewodników z Koła, innych Kół, przyjaciół i znajomych..... Znacząca część gawiedzi dotarła już w piątek poprzedzający zawody... Jak to zwykle na kołowych spotkaniach noc z piątku na sobotę była krótka, o wiele za krótka....

W sobotę okazało się, że spośród kilkudziesięciu osób obecnych na odprawie uformowało się osiem 3-osobowych zespołów, chcących wziąć udział w sportowej rywalizacji.

Pierwsze zadanie polegało na odszukiwaniu detektorem „osób uwięzionych pod śniegiem”.

W tej konkurencji przysłowiowe „pudło” zajęły zespoły:

I Basia Czuba, Rafał Misiuda, Robert Staszkiewicz

II Gosia Janik, Maciek Grabowski, Marcin Kisiel

III Ewa Sztefko, Karina Stefaniszyn, Marek Sztefko

Konkurencja kolejna polegała na indywidualnym podejściu pod próg Dol. Za Mnichem

i tutaj swoje „żelazne płuca” okazali:

I Tomek Nodzynski

II Marek Sztefko

III Michal Wielgus

Dalej odbyła się najbardziej widowiskowa część zawodów: podejście i zjazd w zespołach linowych...

Zespołami, którym lina najmniej przeszkadzała w uporaniu się z konkurencją byli:

I Ewa Sztefko, Karina Stefaniszyn, Marek Sztefko

II Basia Czuba, Rafał Misiuda, Robert Staszkiewicz

III Danka Frydryszak, Krzysiek Frydryszak, Kuba Nodzyński

Wreszcie w indywidualnym zjeździe zaprezentowali swoje techniczne walory:

I Michał Wielgus

II Ewa Polańska

III Adam Wnęk

W konsekwencji przeliczenia miejsc zajętych w konkurencjach, i innych nie do końca jasnych dla szerokiego grona uczestników, czynności o charakterze matematyczno-logicznym, ustalono klasyfikację generalną.

V Memoriał Ani, Basi i Bogdana ad. 2016 wygrał zespół: Ania Kwinta, Ewa Polańska, Michał Wielgus

Miejsca II i III zajęli kolejno: Ewa Sztefko, Karina Stefaniszyn, Marek Sztefko oraz Krysia Radwańska, Marek Radwański, Tomek Nodzyński (laureaci na załączonej fotografii).

Wieczorem odbyło się wręczenie nagród i nastrojowe spotkanie przy fotografiach Zmarłych Kolegów, dla których pamięci corocznie się spotykamy....

Mimo zapadających ciemności, ta sobota jeszcze nieprędko miała się skończyć.... Po raz pierwszy w historii Koła, na zamarzniętej tafli Morskiego Oka odbyło się „blachowanie”. Tym razem owo niespotykane wydarzenie dotknęło dwóch przewodniczek: Danuty Przybylskiej i Joli Gajek. Było i wzniośle, i wesoło, i śpiewnie...

Wreszcie, po sobotnich poważnych zmaganiach, walce z sobą i konkurencją przyszedł czas na ożywczy relaks.... W schronisku ów relaks, dla  niektórych Kolegów trwał do niedzielnego brzasku.... były śpiewy, tańce i sałatki....

A w niedzielę, z mocnym postanowieniem kolejnego spotkania już za rok, rozstaliśmy się ściskając serdecznie nawzajem.... Warto wspomnieć, że ciężko było wyjeżdżać, bo pogoda dopisała, i przez dwa weekendowe dni aura była wyśmienita!

Dla wzmocnienia pamięci – obecnym na Memoriale zamieszczamy garść zdjęć, a nieobecnym – by przełamali swe lęki i w roku 2017 zjawili się na Memoriale!

Akademickie Koło przewodników Tatrzańskich z Krakowa, tą drogą dziękuje Fundacji im Anny Pasek, która pożyczyła sprzęt lawinowy i kierownictwu oraz personelowi schroniska nad Morskiem Okiem, które nas gościło.

Składamy również serdeczne podziękowania fundatorom nagród - Sklepowi Gorskiemu Polarsport, Tatrzańskiemu Parkowi Narodowemu i Szkole Górskiej Morskie Oko.

 

zamieszczone fotografie - autorstwa uczestników Memoriału