W dniach 17-18 listopada w ośrodku „Ostoja Górska” w Koninkach odbyło się 57 Lecie SKPG i AKPT. Tym razem pomimo faktu, że organizatorem było SKPG, w imprezie wzięła udział spora reprezentacja kilkudziesięciu przewodników tatrzańskich. Cieszy dodatkowo fakt, że reprezentowane były wszystkie pokolenia – od posiadacza blachy nr 1 Ediego Jarosza, aż po najmłodszy wiekiem i stażem kołowy narybek.
Podczas Lecia przyjęto do Koła , na razie w charakterze członków-kandydatów, absolwentów kursu, którzy tydzień wcześniej pomyślnie zdali egzamin wewnętrzny. Po złożeniu ślubowania otrzymali oni „trójkątne” blachy AKPT. Mamy nadzieje, że już wkrótce zdadzą oni egzamin państwowy i zostaną pełnoprawnymi członkami Koła. 
Po blachowaniu i tradycyjnym (i tradycyjnie przydługawym..) kabarecie SKPG jak zwykle bawiono się do białego rana. Niestety efektem tej zabawy była także bardzo słaba dyspozycja naszej drużyny piłkarskiej, której nie udało się niestety odbić z rąk SKPG straconego rok temu Pucharu – wynik meczu lepiej przemilczmy…
Pomimo tego zgrzytu Lecie w zgodnej opinii było bardzo udane. Miejmy nadzieję, że będzie ono początkiem powrotu do tradycji tłumnego udziału członków AKPT w tego typu imprezach.