PrzewodnikKontakt
Agnieszka Adamczyk
klasa III
tel: +48 502 621 435;
e-mail: agneskop@yahoo.com
Grzegorz Biedroński
klasa III
tel: +48 516 718 279;
e-mail: gbiedronski@gmail.com
Marek Budzyński
klasa III
tel: +48 783 151 547;
e-mail: mrkbudzynski@gmail.com
Anna Czas
klasa III
tel: +48 609 490 150;
e-mail: ania.tatrika@gmail.com
Justyna Cząstka- Kłapyta
klasa III

tel: + 48 608 618 517;
e-mail: hucul.klapytki@gmail.com

Jakub Ćwiąkała
klasa III
tel: +48 660 423 544;
e-mail: qba_1@op.pl
Jacek Dańda
klasa III
e-mail: danda@agh.edu.pl
Dariusz Dyląg
klasa III
tel: +48 600 936 616, +38 097 025 38 64;
https://dariuszdylag.pl
Krzysztof Dziabała
klasa III
tel: +48 694 742 515;
e-mail: krak58@yahoo.com
Maciej Florys
klasa II
tel: +48 601 969 733;
e-mail: maciej.florys@gmail.com
Grzegorz Folta
klasa II,
język angielski
tel: +48 601 697 325;
e-mail: grzegorz@gropa.pl
Dominika Gil
klasa III

tel: + 48 503 614 114;
e-mail: dominika.gil@wp.pl
Zbigniew Gołda
klasa III
tel: +48 692 481 280;
e-mail: zbidaa@gmail.com
Andrzej Grzechynka
klasa III,
język rosyjski
tel: +48 602 799 122;
e-mail: a.grzechynka@gmail.com
Anna Grzybowska
klasa III

tel: + 48 604 054 329;
e-mail: ania.grzybowska3a@wp.pl
Małgorzata Kisiel
klasa III
język angielski
tel: +48 609 077 076;
e-mail: janikmalg@gmail.com
Marcin Kisiel
klasa III
tel: +48 666 841 041;
e-mail: cihy_kis@o2.pl
Katarzyna Kołodziej
klasa III
język angielski
tel: +48 692 621 774;
e-mail: dominiorre@interia.pl
Sebastian Komperda
klasa III
tel: +48 502 245 691;
e-mail: sebastiankomperda@gmail.com
Małgorzata Kozak
klasa III
tel: +48 666 125 230;
e-mail: m.kozak1980@gmail.com

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 3.jpgObrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Malgorzata-Kozak-k-1024x928.jpg
Jacek Kucia
klasa III
język angielski
tel: +48 608 719 008;
e-mail: kapsel11010@gmail.com
Lucyna Kuchno
klasa III
tel: +48 669 243 863;
e-mail: lucy.kuchno@gazeta.pl
Eliza Kujan
klasa III
tel: +48 606 634 630;
e-mail: eliszka007@wp.pl
Anna Kwinta
klasa III
tel: +48 694 116 010
e-mail: a.kwinta89@gmail.com
Krzysztof Kulesza
klasa II
tel: +48 604 274 425;
e-mail: k.kulesza@poczta.onet.pl
Kazimierz Liszka
klasa I
tel: +48 504 028 641;
e-mail: k.liszka@krakow.pios.gov.pl
Artur Łabudzki
klasa III
język angielski
tel: +48 603 691 006;
e-mail: labudzcy@poczta.onet.pl
Andrzej Marasek
klasa I
tel: +48 605 835 913;
e-mail: jmarasek@o2.pl
Rafał Misiuda
klasa III
język niemiecki
tel: +48 695 431 272;
e-mail:  mail.rafalms@gmail.com
Stanisław Mlekodaj
klasa III
tel: +48 693 540 635;
e-mail: st_ml@o2.pl
Zofia Musielewicz
klasa III
język rosyjski
tel: +48 695 524 822;
e-mail: zofiamn@interia.pl
Małgorzata Niemczyk
klasa III
tel: +48 607 187 731;
e-mail: gosian@outlook.com
Tomasz Nodzyński
klasa I
tel: +48 609 181 800;
www.szkola-morskie.pl
Renata Piekar
klasa III
język angielski
tel: +48 609 310 340;
e-mail: renata.piekar@krakow-tatry.pl
Weronika Półtawska
klasa III
język włoski
język hiszpański
język słowacki
tel: +48 504 988 553;
e-mail: weronika.anastazja@gmail.com
Szymon Pietruszewski
klasa III
tel: +48 698 722 733;
e-mail: voger@poczta.onet.pl
Sławomir Piwowarski
klasa III
tel: + 48 509 195 696;
e-mail: slawomir.piwowarski@gmail.com
Alicja Poręba
klasa III
tel: +48 503 311 207;
e-mail: porebaala@gmail.com
Janusz Poręba
klasa II
tel: +48 503 115 882;
e-mail: januszporeba1@gmail.com
Danuta Przybylska
klasa III
język angielski
język japoński
tel: +48 795 271 567;
e-mail: tatry.przewodnik@gmail.com 
Wojciech Przybyłowicz
klasa I, język angielski, francuski
tel. +48 505 355 834;
e-mail: guide.wojtek@gmail.com
Marek Radwański
klasa III
język francuski
tel: +48 600 469 283;
e-mail: mradwanski@gazeta.pl
Krzysztof Sabat
klasa III

tel: +48 506 466 922;
e-mail: krzysieksabat@op.pl
https://geodeta.uprawniony.com

Krzysztof Sadnicki
klasa III
tel: +48 663 357 722;
e-mail: krzysztof.sadnicki@gmail.com
Marek Sawka
klasa III
tel: +48 508 676 897;
e-mail: marsawka@poczta.onet.pl
Artur Sosnal
klasa III
język angielski
tel: +48 608 439 889;
e- mail: arturs66695@gmail.com
Wojciech Sowa
klasa II
język angielski
tel: +48 600 419 806;
e-mail: wojciech.sowa@gmail.com
http://mountaineer.pl
Kazimierz Stagrowski
klasa III
tel: +48 601 595 919;
e-mail: stagrowski@wierchy.krakow.pl
Joanna Stasielak
klasa III
tel: +48 604 566 135;
e-mail: joanna.stasielak@gmail.com
Robert Staszkiewicz
klasa III
tel: +48 608 550 524;
e-mail: robert.staszkiewicz@gmail.com
Łukasz Stempek
klasa III
tel: +48 609 326 961;
e-mail: l.stempek@gmail.com
Teresa Stochel
klasa III
język angielski
tel: +48 668 485 111;
teresastochel@gmail.com
Małgorzata Stojek
klasa II
język angielski
język francuski
tel: +48 604 609 660;
e-mail: ghstojek@cyf-kr.edu.pl
Grzegorz Szarek
klasa III
tel: +48 606 201 536;
e-mail: info@karpackadusza.pl
Jacek Ślizowski
klasa III
tel: +48 606 317 199;
e-mail: smrek_jacek@interia.pl
Maciej Walicki
klasa III
język angielski
tel: +48 605 187 761;
e-mail: mwalicki@poczta.fm
Joanna Widlarz
klasa III
język angielski
tel: +48 606 443 534;
e-mail: ajka@ajka-guide.pl
Adam Wnęk
klasa III
tel: +48 509 828 647;
e-mail: adamwnek@onet.pl
Dominik Wolski
klasa III
język angielski
tel: +48 660 577 399;
e-mail: wolski_d@yahoo.pl
Ewa Teresa Zych
klasa III
tel: +48 502 375 940;
e-mail: tzych@pk.edu.pl

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 4 marca 2011 r.w sprawie przewodników turystycznych i pilotów wycieczek (Dz. U. Nr 60, poz. 302)


Przewodnicy I klasy
Przewodnik kl. I
– w warunkach letnich – drogi powyzej III stopnia trudności w skali UIAA
– w warunkach zimowych – powyzej II stopnia trudności w skali UIAA

(w praktyce wszystkie drogi tatarenickie bez ograniczeń)

Przewodnicy II klasy
Przewodnik kl. II
– w warunkach letnich – wszystkie szlaki znakowane i nieznakowane oraz drogi wspinaczkowe do III stopnia trudności w skali UIAA (na obszarze Tatr Polskich w rejonach dopuszczonych przez TPN do uprawiania taternictwa)
– w warunkach zimowych – wszystkie szlaki znakowane i nieznakowane oraz drogi wspinaczkowe do II stopnia trudności w skali UIAA (na obszarze Tatr Polskich w rejonach dopuszczonych przez TPN do uprawiania taternictwa)


Przewodnicy III klasy
Przewodnik kl. III
-w warunkach letnich* – wszystkie szlaki znakowane na terenie Tatr Polskich
-w warunkach zimowych* – szlaki znakowane na terenie Tatr Polskich z wyłączeniem następujących szlaków:
1. Liliowe – Swinica
2. Orla Perć wraz ze wszystkimi szlakami dojściowymi, z wyjątkiem ich następujących odcinków (dopuszczalnych):
– Murowaniec – Czarny Staw (fragment niebieskiego szlaku na Zawrat)
– Murowaniec – Czerwony Staw (fragment żółtego szlaku na Krzyżne)
-Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów – do zakończenia ramienia Kołowej Czuby (fragment niebieskiego szlaku na Zawrat)
3. Zielony Staw – Swinicka przełęcz
4. Czarny Staw Gasienicowy – Karb-  Kościelec
5. Zielony  Staw  – Karb-  Kościelec
6. Morskie Oko – Dolina Pięciu Stawów
7. Morskie Oko – Wrota Chałubińskiego
8. Czarny Staw – Rysy
9. Czarny Staw – Przełęcz pod Chłopkiem

*Ilekroć jest mowa o:
1) warunkach zimowych – należy przez to rozumieć występowanie lokalnych zalodzeń, głębokiego lub świeżego śniegu, w trakcie których uprawianie turystyki wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, w szczególności czekana, raków;
2) warunkach letnich – należy przez to rozumieć stan, w którym nie występują czynniki atmosferyczne, o których mowa w pkt 1.