W dniach 17-18.11 2007 w schronisku na Głodówce odbyło się kolejne, już 52 tradycyjne „Lecie” Akademickiego Koła Przewodników Tatrzańskich i Studenckiego Koła Przewodników Górskich. Jak każe wieloletnia tradycja impreza rozpoczęła się przy rozpalonej watrze przyjęciem w poczet członków obu kół nowych przewodników – do AKPT przyjęliśmy Aśkę Widlarz (aktualnego wiceprezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewodników Górskich UIMLA, a także członka KPT im.M.Sieczki) oraz znanego zakopiańskiego wydawcę i księgarza Miłosza Martynowicza. Oczywiście jak zawsze nie mogło zabraknąć występów kabaretu SKPG , no i rzecz jasna tańców prawie do białego rana przy dzwiękach kapeli góralskiej i muzyki z płyt .
Następnego dnia na zaśnieżonym boisku z pięknym widokiem na zimowe Tatry starły się drużyny piłkarskie reprezentujące przewodników tatrzańskich i beskidzkich – i jak powoli staje się tradycją kolejny raz tatrzańska rutyna zatriumfowała nad beskidzka młodzieżą – wygraliśmy 4:1 po bramkach Pawła Krupy i Maćka Grabowskiego.
To zwycięstwo zostało dodatkowo osłodzone wiadomością że AKPT zyskało 7 nowych przewodników tatrzańskich którzy właśnie tego dnia pozytywnie zdali egzamin państwowy – tak że był to ze wszech miar udany weekend.

fot. T. Nodzyński