Jak co roku początkiem grudnia ludzie gór z różnych stron Polski i świata pojawiają się w Krakowie na KFG będącym jednym z największych górskich festiwali w kraju. Tym razem była to już 17 edycja tej ciekawej, robionej z coraz większym rozmachem imprezy. Poziom prezentowanych filmów, prelekcji i wykładów jest bardzo wysoki. Dodatkowo bogata oferta toczących się równolegle w kilku salach różnych wydarzeń festiwalowych sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Cieszymy się bardzo, że również nasze koło ma swój wkład w tą wyjątkową imprezę dzięki naszym kolegom Tomkowi Nodzyńskiemu i Grzegorzowi Folcie. Chłopaków mogliśmy posłuchać na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w sobotę 7 grudnia

Tomek we współpracy z Waldkiem Niemcem są obecni na KFG od samego początku jego istnienia. Co roku możemy posłuchać ich wykładów, w których dzielą się praktycznymi informacjami związanymi z działalnością w górach wysokich. Tym razem w sobotnie przedpołudnie wygłosili prelekcję pod tytułem „Bezpieczeństwo w górach”.

Kolejnym prelegentem z AKPT był nasz kołowy spec od topografii i historii taternictwa Grześ Folta. Uczestnicy festiwalu mieli okazję uszczknąć kawałka jego ogromnej „tatrzańskiej” wiedzy na wykładzie „Początki wspinania w Tatrach czyli jak turyści stali się taternikami”. Trzeba przyznać, że Grzegorz potrafi ubrać w bardzo ciekawą opowieść każde fakty historyczne co sprawia, że nawet Ci co na co dzień z historią nie mają wiele wspólnego słuchają go z wielkim zainteresowaniem. Wszystko to poparte bogatym i świetnie przygotowanym materiałem zdjęciowym i źródłowym. Czekamy z niecierpliwością na kolejne KFG.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie KFG_2019_GF-1024x576.jpg