Przewodnicy tatrzańscy naszego Koła nigdy nie ograniczali się do zdobywania i poznawania Tatr. Gór na świecie jest całe mnóstwo, można powiedzieć, że każde inne, a jeśli są, to wystarczający powód, by je odwiedzić;)

W latach 1974-96 przewodnicy Akademickiego Koła Przewodników Tatrzańskich zorganizowali bądź byli uczestnikami licznych wypraw w najwyższe góry świata oraz do najbardziej egzotycznych zakątków ziemi. Nasze przewodnickie sweterki odwiedziły: Himalaje, Hindukusz, Karakorum, Pamir, Andy, Alpy, Atlas oraz Borneo, Tybet, Chiny, Malezję, Sikkim, Pakistan, Nepal, Thailandię, Amerykę Południową, Iran, Maroko. Do czołowych wyprawowiczów AKPT należeli: Basia Skawińska, Krzysztof Kulesza, Marek Radwański, Marek Świerczyński, Andrzej Sosnal, Witek Winiarski, Kazek Liszka, Tomek Kalicki, Jurek Czoch, Jacek Michalski, Mieczysław Gawlik, Marek Burgielski.

Po dłuższej przerwie w ostatnich latach wznowiliśmy wyjazdy kołowe w góry świata: w 2008 r. w Kaukaz Gruziński na Kazbek (5047 m.n.p.m.), w 2009 na biblijny Ararat (5165 m.n.p.m), w 2010 do Afryki na Mount Kenya (5199 m.n.p.m.) i w 2012 roku znowu do Gruzji – tym razem do Swanecji.

Kilka następnych lat przyniosło kolejną, wyprawową przerwę.

W 2017 roku Kazimierz Liszka wznowił tradycję, organizując wyjazd do Kirgistanu.