W kalendarzu imprez AKPT jest kilka żelaznych punktów, których nie może zabraknąć.

Jednym z nich jest Linowy Dzień Dziecka, organizowany tradycyjnie już od kilku lat w pierwszy weekend czerwca w Dolinie Kobylańskiej.

Również i w tym roku w niedzielę 2 czerwca zjechaliśmy się więc liczne z czterech stron świata (nieraz odległych nawet o kilkaset kilometrów!!), żeby wspólnie z dzieciakami, rodzicami, ciociami, wujkami a często i dziadkami bawić się aktywnie na świeżym powietrzu.

A możliwości ku temu było naprawdę sporo – dzięki zaangażowaniu członków Klubu Wysokogórskiego z Krakowa, przewodników tatrzańskich z Koła Przewodników Tatrzańskich im. Macieja Sieczki z Krakowa oraz naszego Akademickiego Koła Przewodników Tatrzańskich możliwe było zorganizowanie i zabezpieczenie 3 zjazdów na linie (tzw. „tyrolek”) oraz 3 dróg wspinaczkowych o różnych stopniach trudności a także kilku tras do przejścia po „poręczówkach” pod opieką przewodnika.

Dzieciaki miały też możliwość spróbowania swoich sił na linie slack-line. Chętni wzięli też udział w prowadzonej przez Pawła Kwapisza wycieczce przyrodniczej po Dolinie Kobylańskiej, a także w grze terenowej, którą zorganizowała Ula Zimny. Nie zabrakło również upominków w postaci książeczek przyrodniczych przygotowanych przez Urząd Miasta Krakowa.

Ilość atrakcji jak i również fantastyczna, upalna pogoda sprawiły, że pod skały zawitało ponad 100 dzieciaków chętnych do udziału w zabawie! Na mini-tyrolce zjeżdżały z nami nawet dwulatki J. W zależności od wieku i zainteresowań uczestników każdy znalazł coś dla siebie. I tylko szkoda, że wszystko co dobre kiedyś się kończy…. Większość młodych wspinaczy już zapowiedziała się za rok J.

Na koniec – a może przede wszystkim – chcemy podziękować obsłudze całego wydarzenia, za zaangażowanie i niezłomną postawę na stanowiskach mimo srogiego upału i naprawdę dużej liczby chętnych do skorzystania ze wszystkich atrakcji:

– niezastąpionemu Maćkowi Florysowi, który jak co roku całą imprezę zaplanował, zorganizował i koordynował wszystkie działania

– członkom i sympatykom AKPT w składzie: Andrzej Grzechynka, Kasia Kołodziej, Marcin Kowalski, Ania Kwinta, Zosia Malacina, Bartek Oleszko, Marcin Radwan, Asia Stasielak, Mariusz Waszczyk, Dominik Wolski

– członkom KPT im. Macieja Sieczki w składzie:  Tomek Bartosik, Szymon Ciapała, Ania Kapłan, Szymon Michlowicz, Julek Serafin, Wojtek Sowa

– członkom KW Kraków w składzie: Bartek Klimas, Marta Ziębla, Ula Zimny, Renata Wróbel Rotter

– Pawłowi Kwapiszowi 

Nie pozostaje nic innego, jak przeglądając zdjęcia wspomnieć ten świetnie spędzony dzień i wszystkich chętnych zaprosić za rok na kolejny Linowy Dzień Dziecka!!