4 czerwca br. w niedzielę, podkrakowska Dolina Kobylańska po raz kolejny rozbrzmiała radosną wrzawą. Po raz kolejny miał tutaj miejsce Linowy Dzień Dziecka, i po raz kolejny odbyło się to ze znaczącym nakładem sił członków Naszego Koła. I po raz kolejny, formuła obchodów Dnia Dziecka wykroczyła daleko poza tytułowe zabawy linowe.

Poza nimi (linami), Dzieci nasze, naszych Przyjaciół, oraz Przyjaciół naszych przyjaciół mogły skorzystać z wiedzy przyrodniczej podawanej przez kompetentne osoby, a także mogły dowiedzieć się jak np. udzielać pierwszej pomocy.

Od wczesnego poranka aż po późne popołudnie, setka z okładem dzieci, którym owe atrakcje dedykowaliśmy, korzystała z nich … Czerpali z owego zasobu również Rodzice, szczególnie ojcowie, co organizatorzy odnotowują….

Pomysłodawcą przedsięwzięcia i dobrym duchem był tradycyjnie już kol. Maciek Florys, a koordynacja zabaw wszelakich przypadła w udziale członkom AKPT. Dzielnie wspierali nas w rozkładaniu dwóch tyrolek, wędek oraz poręczówek Sympatycy Naszego Koła.

Spora część atrakcji linowych została zorganizowana i dopilnowana przez Koło Przewodników Tatrzańskich im. M.Sieczki oraz kolegów i koleżanki z Fundacji Taterniczek.

Zajmująca wycieczka przyrodnicza po okolicy odbyła się wyłącznie dzięki energii Asi i Pawła Kwapiszów, a najmłodsi nie poznaliby tajników udzielania pierwszej pomocy, gdyby nie prowadząca zajęcia Ola Sadkowska.

W tym miejscu wszystkim zaangażowanym w organizację minionego już Linowego Dnia Dziecka z serca dziękujemy. Ciężko pracowało w ten specjalny dzień oraz czuwało nad bezpiecznym przebiegiem imprezy ponad 20 osób. Mimo, iż wszyscy włożyli w tę imprezę mnóstwo sił, to liczymy iż każdy z nich zechce w kolejnym roku znowu w okolicach Dnia Dziecka pojawić się w Kobylanach…. Zdaje się bowiem, że taki sposób aktywnego, rodzinnego spędzania Dnia Dziecka wpisał się na stałe w kalendarz imprez środowiskowych (związanych z przewodnictwem tatrzańskim).

Poniżej zamieszczamy linki przekierowywujące do fotografii dokumentujących ów dzień wraz z nazwiskami autorów zdjęć.

https://goo.gl/photos/SMSqYZ8ZG78r8Spt9 – Fot. Paulina Szelerewicz-Gładysz

https://goo.gl/photos/5SeFP31PRBVrTrh76 – Kamil Bartczak

https://goo.gl/photos/sHFgh8KRAAe7FJhC9 – Wojtek Florys

https://photos.google.com/share/AF1QipNu4LhuVmoha88FomS5KpKaIAK8h7e_cdHk… – Krzysiek Florys

https://wetransfer.com/downloads/ba17d995efb799c678e62f8b9ba331cc2017061… Ola Tyrna