Lista przewodników

Dane przewodnika Kontakt  

Babula Krystyna

klasa III

tel:+48 661 193 848 
e-mail: kbabula@tpn.pl

Ceklarz Jan

klasa III

tel: +48 608 72 21 27
e-mail: jceklarz@interia.pl

Czas Anna 

klasa III

tel: +48 609 49 01 50
e-mail: agrestino@interia.pl

Ćwiąkała Jakub 

klasa III

tel: +48 660 423 544
e-mail: qba_1@op.pl

Dańda Jacek

klasa III

danda@agh.edu.pl

Dąbrowski Jerzy

klasa II

tel: +48 724 895 247.
e-mail: jurdab55@gmail.com

Dobroch Bartek

klasa III

język angielski

język niemieck

dobroch@gmail.com
tel. 502 582 752

 

Dyląg Dariusz

klasa III

tel:  +48 600 93 66 16
www.dariuszdylag.pl

Dziabała Krzysztof

klasa III

tel: +48 694 74 25 15
e-mail: krak58@yahoo.com

Florys Maciej

klasa III

tel: +48 601 96 97 33
e-mail: maciej.florys@gmail.com 

Folta Grzegorz

klasa II 
język angielski

tel: +48 601 69 73 25 
e-mail: grzegorz@gropa.pl

Gołda Zbigniew

klasa III

tel: +48 692 48 12 80
e-mail: zbidaa@gmail.com

Grzechynka Andrzej

klasa III 
język rosyjski

tel: +48 602 79 91 22
e-mail: a.grzechynka@gmail.com 

Jezutek Paweł

klasa III

tel: +48 604 36 22 25
e-mail: pjezutek@interia.pl

Kisiel Małgorzata

klasa III

język angielski

tel: +48 609 07 70 76
e-mail: janikmalg@gmail.com

Kisiel Marcin

klasa III

tel: +48 666 84 10 41
e-mail: cihy_kis@o2.pl

Kołodziej Katarzyna

klasa III

język angielski

tel: 692 621 774
e-mail: dominiorre@interia.pl

Krupa Paweł

klasa III

tel: +48 608 44 69 19
e-mail: Pawelkrupa@poczta.fm

Kuchno Lucyna

klasa III

tel: +48 669 24 38 63
e-mail: lucy.kuchno@gazeta.pl

Kujan Eliza

klasa III

tel: +48 606 63 46 30
e-mail: eliszka007@wp.pl

Kulesza Krzysztof

klasa II

tel: +48 604 27 44 25
e-mail:Krzysztof.Kulesza@imgw.pl

Liszka Kazimierz

klasa I

tel: +48 504 02 86 41
e-mail:k.liszka@krakow.pios.gov.pl

Łabudzki Artur

klasa III
język angielski

tel: +48 603 69 10 06
e-mail: labudzcy@poczta.onet.pl

Marasek Anna

klasa III

tel: +48 609 70 14 55
www.przewodnictwo-tatry.pl

Marasek Andrzej

klasa I

tel: +48 605 83 59 13
e-mail: jmarasek@o2.pl

Martynowicz Miłosz

klasa III

tel: +48 510 25 93 33
www.mm.cc.pl

Misiuda Rafał

klasa III
język niemiecki

tel: +48 695 43 12 72
e-mail: rafalms@gazeta.pl

Musielewicz Zofia

klasa III
język rosyjski

tel: +48 695 524 822
e-mail: zofiamn@interia.pl

Niemczyk Małgorzata

klasa III

tel: +48 607 187 731
e-mail: gosian@plusnet.pl

Nodzyński Tomasz

klasa I

tel: +48 609 18 18 00
www.tomeknodzynski.pl

Piekar Renata

klasa III
język angielski

tel: +48 609 31 03 40
e-mail: renata.piekar@krakow-tatry.pl

Pietruszewski Szymon

klasa III

tel: +48 698 72 27 33
e-mail: voger@poczta.onet.pl

Poręba Alicja

klasa III

tel: +48 503 311 207

e-mail: porebaala@gmail.com

Poręba Janusz

klasa II

tel: +48 503 115 882
e-mail: januszporeba1@gmail.com
 

Radwański Marek

klasa III
język francuski

tel: +48 600 46 92 83
e-mail: mradwanski@gazeta.pl

Rączkowski Tomasz

klasa III
język niemiecki
język angielski

tel: +48 691 14 87 42
www.krakauer.com.pl

Sowa Wojciech

klasa III

język angielski

+48 600419806
wojciech.sowa@gmail.com
http://mountaineer.pl
 

Stagrowski Kazimierz

klasa III

tel: +48 601 59 59 19
e-mail: stagrowski@wierchy.krakow.pl

Stasielak Joanna

klasa III

tel.: +48 604 56 61 35

e-mail: joanna.stasielak@gmail.com

Staszkiewicz Robert

klasa III

tel.: +48 608 55 05 24

e-mail: robert.staszkiewicz@gmail.com

Stochel Teresa

klasa III
język angielski

tel: +48 668 48 51 11
www.teresastochel.multi-play.eu

Stojek Małgorzata

klasa II
język angielski
język francuski

tel: 0-604 60 96 60
e-mail: ghstojek@cyf-kr.edu.pl

Ślizowski Jacek

klasa III

tel: +48 606 31 71 99
e-mail: smrek_jacek@interia.pl

Walicki Maciej

klasa III
język angielski

tel: +48 605 18 77 61
e-mail: mwalicki@poczta.fm

Widlarz-Popiołek Joanna

klasa III 
język angielski

tel: +48 606 44 35 34
e-mail: ajka@ajka-guide.pl

Wiktor Przemysław

klasa III

tel: +48 605 03 06 60
e-mail:przemek.wiktor@gmail.com

Wnęk Adam

klasa III

tel: +48 509 82 86 47
e-mail: wnek@sponsor.com.pl

Zych Ewa Teresa

klasa III

tel: +48 502 37 59 40
e-mail: tzych@pk.edu.pl

 

UPRAWNIENIA PRZEWODNIKÓW TATRZAŃSKICH

zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 4 marca 2011 r.w sprawie przewodników turystycznych i pilotów wycieczek (Dz. U. Nr 60, poz. 302)

Przewodnik kl. III
-w warunkach letnich* - wszystkie szlaki znakowane na terenie Tatr Polskich
-w warunkach zimowych* - szlaki znakowane na terenie Tatr Polskich z wyłączeniem następujących szlaków:
1. Przysłop Miętusi - Małołączniak (Hawiarską drogą)
2. Tomanowa Polana Wyżnia - Chuda Przełączka
3. Liliowe - Swinica
4. Orla Perć wraz ze wszystkimi szlakami dojściowymi, z wyjątkiem ich następujących odcinków (dopuszczalnych):
- Murowaniec - Czarny Staw (fragment niebieskiego szlaku na Zawrat)
- Murowaniec - Czerwony Staw (fragment żółtego szlaku na Krzyżne)
-Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów - do zakończenia ramienia Kołowej Czuby (fragment niebieskiego szlaku na Zawrat)
5. Zielony Staw - Swinicka przełęcz
6. Szlaki na Karb i Kościelec
7. Morskie Oko - Dolina Pięciu Stawów (szlak niebieski)
8. Morskie Oko - Dolina Pięciu Stawów przez Szpiglasową przełęcz (szlak żółty)
9. Morskie Oko - Rysy (z wyjątkiem odcinka do Czarnego Stawu)
10. Morskie Oko - Wrota Chałubińskiego
11. Czarny Staw - Przełęcz pod Chłopkiem
14. Szlak Doliną Roztoki do Doliny Pięciu Stawów jest dopuszczony wyłącznie jego wariantem zimowym (w górnej części szlakiem czarnym wprost do Przedniego Stawu).

Przewodnik kl. II
- w warunkach letnich - wszystkie szlaki znakowane i nieznakowane oraz drogi wspinaczkowe do III stopnia trudności w skali UIAA (na obszarze Tatr Polskich w rejonach dopuszczonych przez TPN do uprawiania taternictwa)
- w warunkach zimowych - wszystkie szlaki znakowane i nieznakowane oraz drogi wspinaczkowe do II stopnia trudności w skali UIAA (na obszarze Tatr Polskich w rejonach dopuszczonych przez TPN do uprawiania taternictwa)

Przewodnik kl. I
- w warunkach letnich - wszystkie szlaki znakowane i nieznakowane oraz drogi wspinaczkowe do IV stopnia trudności w skali UIAA (na obszarze Tatr Polskich w rejonach dopuszczonych przez TPN do uprawiania taternictwa)
- w warunkach zimowych - wszystkie szlaki znakowane i nieznakowane oraz drogi wspinaczkowe do III stopnia trudności w skali UIAA (na obszarze Tatr Polskich w rejonach dopuszczonych przez TPN do uprawiania taternictwa)

* Ilekroć jest mowa o:
1) warunkach zimowych - należy przez to rozumieć występowanie lokalnych zalodzeń, głębokiego lub świeżego śniegu, w trakcie których uprawianie turystyki wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, w szczególności czekana, raków;
2) warunkach letnich - należy przez to rozumieć stan, w którym nie występują czynniki atmosferyczne, o których mowa w pkt 1.