2009

W ramach regularnych szkoleń dla członków Koła w sobotę 20 czerwca odbyła się wycieczka przyrodnicza po ścieżce edukacyjnej przez torfowiska orawskie.

więcej »

Na przełomie lipca i sierpnia odbył się, już trzeci z kolei,obóz/biwak AKPT na Polanie pod Wysoką w dol.Białej Wody.

więcej »

W sobotę 21 listopada odbyło się w Zakopanem zakończenie sezonu przewodnickiego organizowane,podobnie jak w roku ubiegłym przez Centrum Przewodnictwa Tatrzańskiego i SPT im.Klemensa Bachledy.

więcej »

W dniach 28-29 listopada odbyło się kolejne, 54 tradycyjne "Lecie" AKPT-SKPG. W imprezie, zorganizowanej tym razem w Ośrodku Wczasowym "GROŃ-PLACÓWKA" wzięło udział ok 90 osób w tym ponad 20 osób z AKPT, pod wodzą naszego prezesa Krzyśka Kuleszy.

więcej »

W środę 16 grudnia 2009 w COTG PTTK ul.Jagiellońska 6 odbyło się tradycyjne spotkanie przedwigilijne przewodników AKPT/SKPG.

więcej »

W dniu 3 marca 2009 w Centralnym Ośrodku Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Akademickiego Koła Przewodników Tatrzańskich.

więcej »

Kolejne (VII w nowej formule) zawody skiturowe o "Puchar Prezesa" odbyły się 28 marca 2009 r. w Dolinie Roztoki - z powodu na znaczne zagrożenie lawinowe i zasypanie drogi do Morskiego Oka przez lawinę, w ostatniej chwili zdecydowaliśmy zarówno o zmianie planowanej trasy jak i miejsca zakończenia zawodów.

więcej »

W dniu 28 kwietnia 2009 odbyło się w COTG na ul.Jagiellońskiej przedsezonowe szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, przygotowane dla członków naszego Koła przez kol. Wojtka Kurzyńskiego.

więcej »

W maju odbyły się 3 szkolenia dla przewodników:
- wycieczka szkoleniowa po Zakopanem z dr.M.Pinkwartem,
- szkolenie poświęcone Izbie Edukacyjnej IMGW/TPN/TOPR/CPT na Kasprowym Wierchu
- doroczne szkolenie Pienińskiego Parku Narodowego poświęcone programowi "Natura 2000"

więcej »