2014

Kaziu Liszka pokazał zdjęcia z zeszłorocznego wyjazdu w Alpy w rejon Berniny.

więcej »

W „Marchewce z groszkiem” obejrzeliśmy film Pavla Barabasa o zimowym przejściu głównej grani tatrzańskiej i wysłuchaliśmy o historii prób przejść GGT.

więcej »

W sobotę odbyła się na Zakrzówku impreza drytoolowa organizowana przez KW Kraków. AKPT było odpowiedzialne za przeprowadzenie rekreacyjnej tyrolki dla uczestników. Nasza część wyszła świetnie. „Górowaliśmy” nad całą imprezą :-) tyrolką, która miała ok. 150 m długości. Zjechało sto kilkadziesiąt osób.

więcej »

W kolejny filmowy wtorek obejrzeliśmy film "Trójkąt bermudzki". Fabuła sensacyjna, znakomita obsada, echo zniszczenia bufetu z Polany Pisanej, wysadzonego w powietrze podczas kręcenia filmu.

więcej »

III Memoriał Ani, Basi i Bogdana juz za nami. Odbył się w terminie 29-30 marca z bazą w schronisku w Roztoce. Wystartowało 30 osób, przybyło ponad 50! Podczas wieczornego spotkania wręczyliśmy blachy honoroweKrzysztofowi Kuleszy, Adamowi Maraskowi i Pawłowi Skawińskiemu.

więcej »

W dniu 15 czerwca odbyło się szkolenie dla członków Akademickiego Koła Przewodników Tatrzańskich. Paweł Skawiński pokazywał nam przyrodę Tatr Bielskich na trasie z Doliny Monkowej na Przełęcz Szeroką Bielską. Paweł pokazywał roślinność Tatr, zmieniającą się w zależności od wysokości na poziom morza. W szkoleniu wzięło udział 15 osób.

więcej »

W niedzielę 1 czerwca w Dolinie Kobylańskiej odbyła się wyjątkowo sympatyczna impreza. Przedstawiciele Naszego Koła, wspólnie z kolegami z KPT im. M. Sieczki, postanowili wykorzystać swoje pomysły i umiejętności ku uciesze najmłodszych i zorganizować Linowy Dzień Dziecka.

więcej »

"Razem na szczyty" to projekt realizowany od 2012 r. przez Fundację Jaśka Meli "Poza Horyzonty". Jego głównym celem jest pomoc osobom z niepełnosprawnością fizyczną lub sensoryczną w zdobyciu wszystkich 28 szczytów zaliczanych do Korony Polski. Przewodnicy AKPT uczestniczą w tym projekcie.

więcej »

W dniach 27-28 września 2014r. w Dursztynie miało miejsce wydarzenie nie mające w górskim środowisku przewodnickim swojego odpowiednika - Przewodników Spotkania z Umiejętnościami. Ćwiczyliśmy udzielanie pierwszej pomocy, nawigowanie z pomocą mapy, kompasu oraz GPS, operowanie liną podczas pracy przewodnickiej. Nowość stanowiły zajęcia ukierunkowane na rozwiązywanie problemów z „trudnymi, roszczeniowymi klientami”.

więcej »

Podczas wtorkowego spotkania Joanna Widlarz-Popiołek opowiedziała o możliwościach, jakie stwarzają turyście poruszającemu się na nartach turowych okolice Innsbruka (m.in. Stubai, Alpy Zillertalskie itp.). Prelekcję wzbogacały zdjęcia, opisy, sugestie i porady.

więcej »

Strony