W czwartek 25. kwietnia, w „pięknych okolicznościach przyrody” członkowie naszego Koła mieli możliwość odwiedzenia wnętrz dworku myśliwskiego księcia Christiana Hohenlohego w Tatrzańskiej Jaworzynie. O tym, że jest to nie lada gratka mogło świadczyć pojawienie się kilku dawno niewidzianych twarzy. 🙂 Co prawda od kilku lat dworek jest otwarty dla zwiedzających w każdy czwartek, jednak tylko nieliczni z naszego grona mieli okazję go wcześniej oglądać.

Po wnętrzach oprowadził nas kustosz tego obiektu, zaznajamiając nas z jego historią, ale przede wszystkim z historią ludzi z nim związanych. Wśród licznych opowieści można było wyraźnie dosłyszeć echa wielkiego szacunku, jakim księcia Christiana darzyła miejscowa ludność za czasów jego 47-letniej w tym miejscu obecności….

Na zdjęciach mogliśmy zobaczyć legendarne koziorożce, bizony czy żubry, które do swojego rezerwatu myśliwskiego sprowadzał książę. Można było też podziwiać niezliczone trofea myśliwskie, zdobiące ściany i sufity dworku.

Po nieco ponad godzinnym spacerze po obiekcie udaliśmy się na pobliski cmentarzyk, położony przy pięknym, drewnianym kościółku św. Anny. To tutaj – obok swojej ukochanej Otylii – zgodnie ze swoją ostatnią wolą w 1926 roku spoczął książę Christian Hohenlohe.

Wycieczkę szkoleniową zainicjowała i zorganizowała kol. Ania Grzybowska, za co serdecznie jej dziękujemy!

Katarzyna Kołodziej


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *